خط‌مشی HSE

گروه بین‌المللی آباد راهان پارس، خط‌مشی بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) را نه بعنوان یک تعهد، بلکه بعنوان یکی از ارزش‌های اصلی فرهنگ سازمانی خود و یک مسئولیت وجدانی می‌داند. گروه بین‌المللی آباد راهان پارس متعهد به فراهم‌نمودن محیط کار سالم و ایمن و حفاظت از محیط زیست است و چشم‌انداز آن، برآوردن انتظارات ذینفعان از طریق بهبود مستمر و به‌حداقل ‌رساندن صدمات احتمالی به کارکنان، اشخاص ثالث، پیمانکاران فرعی، شرکا، بازدیدکنندگان و خسارات و آسیب‌ها به مصالح و محیط زیست در طول فعالیت‌های خود می‌باشد. گروه بین‌المللی آباد راهان پارس بعنوان یک دستاورد حاصل از استراتژی سازمانی خود در مورد موضوع “پایداری”، اولویت‌های اصلی خود را در زمینه بهداشت، ایمنی و محیط زیست، به‌شرح زیر اعلام می‌نماید:
♦ لحاظ‌نمودن کامل موارد بهداشت، ایمنی و محیط زیست در فرآیندهای تصمیم‌گیری مدیریت ارشد و منطبق‌بودن آنها با قوانین، مقررات، آیین‌نامه‌ها، استانداردها و الزامات مشتری.
♦ حفظ سلامت و ایمنی کارکنان، پیمانکاران فرعی، تامین‌کنندگان و کلیه اشخاص ثالث و حفاظت از محیط زیست از طریق به‌حداقل‌ رساندن خطرات و ریسک‌ها و اعمال رفتار مسئولیت‌پذیر اجتماعی در تمامی فعالیت‌های خود.
♦ ترویج بهبود مستمر از طریق بهینه‌سازی مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست. ترویج فرهنگ پیشگیری به‌جای اصلاح.
♦ ارائه یک فرهنگ HSE در یک فضای مثبت که در آن هر کارمند، پیمانکار فرعی و شخص ثالث بتواند به‌راحتی در مورد عدم انطباق‌ها، شرایط ناایمن یا هر موضوع بهداشتی، ایمنی و زیست‌محیطی، صحبت کند.
♦ ارائه خدماتی به کارفرمایان خود که انتظارات آنها را برآورده می‌نمایند و در زمان اجرا، بهره‌برداری و نگهداری از آنها، ایمن بوده و هچنین سازگار با محیط زیست می‌باشند.
♦ ارائه اطلاعات مرتبط و صادقانه در مورد فعالیت‌های شرکت، انجام ممیزی‌های داخلی و خارجی برای اطمینان از عمل به مسئولیت‌ها و تشویق به بهبود مستمر آنها.

در نتیجه:

♦ فرض را بر این می‌گذاریم که همه حوادث و بیماری‌ها قابل‌پیشگیری هستند و فعالیت کاری ما با بهداشت و ایمنی، بخشی طبیعی از کار روزانه است. گروه بین‌المللی آباد راهان پارس متعهد به توسعه فرهنگ ایمنی مراقبتی و پیشگیرانه در سراسر سازمان خود است.
♦ به‌نظر ما، که امری بدیهی است، کارکنان ما باید سالم و بدون آسیب از سر کار به خانه برگردند. بنابراین ما دائما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که کارگاه‌های ما به‌روشی ایمن و مسئولانه فعالیت می‌کنند. هدف ما کارگاه‌های بدون‌حادثه و بهداشتی است، بنابراین موارد اضطراری احتمالی را شناسایی کرده و اقدامات لازم را برای آمادگی در این موارد، انجام می‌دهیم.
♦ ما باید اطمینان حاصل کنیم که کارکنان با مخاطرات و ریسک‌های مربوطه آشنا هستند و با عمل به وظایف خود به شیوه‌ای ایمن مطابق با خط‌مشی و دستورالعمل‌های گروه بین‌المللی آباد راهان پارس، از سلامت و ایمنی خود و سایرینی که ممکن است تحت‌تاثیر فعالیت‌های آنان قرار گیرند، بطور معقول مراقبت می‌کنند.
♦ ما هرگز در مورد ایمنی، سازش نمی‌کنیم. ما از میانبرهای ایمنی (Safety Shortcuts) استفاده نمی‌کنیم. ما به همه کارکنان این اختیار و مسئولیت را می‌دهیم تا کار ناایمن را متوقف کنند. ما باهم ایمن‌تر هستیم وقتی که مراقب خودمان و همدیگر باشیم.

“ایمن کار کنید یا اصلا کار نکنید”

♦ از طریق برنامه‌های آموزشی مستمر خود، به‌دنبال اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی کارکنان، تامین‌کنندگان و پیمانکاران فرعی در مورد تعهدات، قوانین و مسئولیت‌هایشان هستیم. آموزش، برای ارتقاء و ترویج ایجاد و استانداردسازی فرهنگ ایمنی و بهداشت سازمانی برای همه کارکنان و همچنین تامین‌کنندگان و پیمانکاران فرعی که با آنها کار می‌کنیم، مهم است.
♦ گروه بین‌المللی آباد راهان پارس متعهد است که تاثیر فعالیت‌های خود بر محیط زیست و کره زمین را به‌حداقل برساند.
♦ در چارچوب جلوگیری از آلودگی و حفظ محیط زیست، کاهش تغییرات اقلیمی و حفاظت از تنوع زیستی و اکوسیستم‌ها، اقداماتی برای تشویق و ترویج استفاده از منابع کافی، کارآمد و پایدار با هدف حفاظت از منابع موردنیاز درحین فعالیت‌ها، انجام می‌شود.
♦ فعالیت‌ها و عملیات اجرایی با اتخاذ اصل “ضایعات صفر” و رویکرد پیشگیرانه از تولید زباله و متعاقبا، کاهش، استفاده مجدد، بازیافت و دفع زباله‌ها، برنامه‌ریزی می‌شوند.
♦ اقداماتی برای حفظ منابع طبیعی آب، کاهش مصرف آب، بازیافت و استفاده مجدد از آب در حیطه مدیریت آب برای دنیایی بهتر برای نسل‌های بعدی و کاهش مصرف انرژی، افزایش بهره‌وری انرژی و ترویج و تشویق به استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر تاحدممکن در حیطه مدیریت انرژی، صورت می‌پذیرد.
♦ کارکنان با آگاهی از اینکه حفظ محیط زیست، مسئولیت متقابل بشریت است، در ایجاد و افزایش آگاهی زیست‌محیطی و آگاهی جامعه و ذینفعان، همکاری و مشارکت می‌نمایند.
♦ گروه بین‌المللی آباد راهان پارس اعلام می‌نماید که در تمامی سطوح سازمان، خط‌مشی بهداشت، ایمنی و محیط زیست، درک، اجرا، بروزرسانی مستمر و ابلاغ می‌شود.

فهرست
error: Content is protected !!